ساخت لینک جوین برای کانال تلگرام

آموزش خصوصی تولید محتوا تجاری

بنا به دستور کارگروه مصادیق محتوای مجرمانه این مقاله فاقد هرگونه ارزش و اعتباری است.

چطور باید لینک کانال یا گروه تلگرام خود را پیدا کنیم؟ این سوالی است که همیشه مشتریان ما هنگام تبلیغات در تلگرام می پرسند. به همین دلیل بود که تصمیم گرفتیم یک آموزش کامل در این مورد منتشر کنیم تا به شما در مورد نحوه ساختن لینک جوین برای یک گروه یا کانال تلگرام را بگوییم. حالا شاید بپرسید منظور از لینک جوین تلگرام دقیقاً چیست؟ لینک جوین یک آدرس برای کانال شماست که با کلیک بر روی آن، کاربر بلافاصله عوض کانال / گروه شما می شود.

با من همراه باشید تا بیشتر در مورد لینک های عادی و جوین تلگرام صحبت کنیم.

لینک جوین کانال یا گروه تلگرام به چه کار شما می آید

همانطور که متوجه شدید، لینک جوین باعث می شود کاربر بلافاصله عضو کانال تلگرام شما شود. بنابراین استفاده از آن می تواند در بازخورد تبلیغات شما نتیجه بسیار مثبتی داشته باشد و کاربران بسیار بیشتری را تبدیل به ممبر کانال تلگرام شما کند. البته، تبلیغات تنها استفاده لینک جوین نیست.

کاربرد دیگر این لینک زمانی است که شما قصد خرید ممبر برای کانال تلگرام خود را دارید. در این هنگام، شما باید یک لینک جوین در اختیار ما (یا هر کس دیگری که با او کار می کنید) قرار دهید و بنابراین باید طرز ساختن این لینک ها را بلد باشید.

لینک جوین تلگرام چه تفاوتی با لینک عادی می کند

در این بخش در مورد انواع لینک های تلگرامی و تفاوت آنها صحبت می کنیم. البته، چنانچه اجازه بدهید، ابتدا در مورد کانال های تلگرامی صحبت کنیم و بعد به سراغ گروه ها برویم. هر کانال در تلگرام، دارای یک آدرس مخصوص به خودش است که به نام آی دی (ID) شناخته می شود و با علامت @ مشخص می شود. شما هم حتماً این آدرس ها را دیده اید. برای مثال یکی از دوستان شما آدرس کانال @Jushe_Shirin را برای شما ارسال کرده است. این لینک عادی یک کانال است که شما در ابتدای ساختن کانال باید به تلگرام بدهید و به راحتی هم می توان آن را پیدا و حتی عوض کرد. کافی است وارد اطلاعات کاربری خود بشوید.   اما مساله اینجاست که وقتی کسی روی این لینک کلیک کند، فقط وارد کانال شما می شود و تازه باید دکمه عضویت (Join) در انتهای صفحه را فشار دهد تا عضو کانال شما شود. و خب، بسیاری مواقع پیش می آید که شخصی کانال شما را دوست داشته باشد، ولی فراموش کند این دکمه را فشار دهد. ولی راه دیگری هم وجود دارد. دکمه عضویت (join) برای کانال های تلگرامی است که در دسترس همگان هستند و اصطلاحاً به آنها کانال عمومی (public) می گویند. ولی وقتی که یک کانال خصوصی (private) باشد و همه نتوانند در آن عضو شوند، مساله کمی فرق می کند. چنانچه یک کانال تلگرام خصوصی باشد، دیگر خبری از یک آی دی مثل @jazabha نیست. بلکه شما یک آدرس (یا بگوییم لینک) خواهید داشت که مخاطب با کلیک بر روی آن، بلافاصله عضو کانال خصوصی شما می شود. بدون اینکه لازم باشد دکمه Join را بزند (یک گروه تلگرام هم دقیقاً همینطور کار می کند.) و همانطور که گفتیم، این لینک های تلگرامی به عنوان لینک جوین شناخته می شوند. و ولی خبر خوب چیست؟ یک راه وجود دارد که حتی چنانچه کانال شما یک کانال عمومی تلگرام است، باز هم برای آن یک لینک جوین بسازید که دقیقاً عملکردی مشابه لینک گروه ها و کانال های خصوصی تلگرام دارد. به زودی این موضوع را به شما آموزش می دهیم.

راهنمای قدم به قدم ساخت لینک جوین برای کانال عمومی

خب، حالا که به خوبی با تفاوت لینک کانال های عمومی و خصوصی تلگرام آشنا شدید، وقت آن است که به سراغ آموزش اصلی خودمان برویم که یعنی نحوه ساختن لینک جوین برای یک کانال عمومی. ولی ابتدا ذکر دو نکته حائز اهمیت است. نکته اول اینکه ساخت لینک جوین فقط از طریق تلگرام اندروید و دسکتاپ (کامپیوتر) ممکن است. یعنی نمی توان لینک جوین یک کانال را به کمک تلگرام آیفون ساخت. نکته دوم هم اینکه عضویت اتوماتیک فقط در گوشی ها اتفاق میافتد و بنابراین روی کامپیوتر، عملکرد لینک ساخته شده را تست نکنید. من در ادامه این مسیر را به صورت قدم به قدم با شما طی می کنم. توجه داشته باشید که هر چند آموزش من مطابق نسخه کامپیوتر تلگرام انجام می شود، ولی برای نسخه اندروید تلگرام نیز شما مسیر مشابهی را طی می کنید. قدم اول: اولین کاری که باید انجام دهید، این است که کانال عمومی خود را تبدیل به کانال خصوصی کنید. برای اینکار، وارد صفحه اطلاعات کانال خودتان بشوید و بر روی نوشته edit در بالا سمت راست صفحه کلیک کنید. در گوشی های اندرویدی، گزیه تنظیمات با علامت چرخ دنده نمایش داده می شود.   قدم دوم: از طریق بخش تنظیمات در تلگرام کامپیوتر خود، گزینه change public channel را بزنید. در گوشی های اندرویدی نیز، شما باید گزینه channel info را فشار دهید.   قدم سوم: در صفحه ای که باز می شود، شما میتوانید نوع کانال خود را انتخاب کنید. گزینه private channel را فشار دهید و نگران هیچ چیز هم نباشید.   قدم چهارم: زمانی که شما گزینه خصوصی را انتخاب می کنید، بخش Link صفحه تنظیمات تغییر می کند و دیگر یک آدرس ساده نیست. کافی است روی این لینک کلیک کنید (یا در گوشی خود آن را لمس کنید) تا به صورت اتوماتیک کپی شود.   قدم پنجم: حال کافی است گزینه Cancel را فشار دهید تا کانال شما بدون هیچ تغییری (به صورت عمومی) باقی بماند. تبریک می گویم. شما اکنون صاحب یک لینک جوین مستقیم برای کانال عمومی خود هستید که هر زمان کسی روی آن کلیک کند، بلافاصله عضو کانال شما می شود. (البته فقط در گوشی و نه کامپیوتر)  
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.