ایجاد پست نظرسنجی در تلگرام

آموزش خصوصی تولید محتوا تجاری

بنا به دستور کارگروه مصادیق محتوای مجرمانه این مقاله فاقد هرگونه ارزش و اعتباری است.

رای و نظر مردم در موارد بسیاری (به غیر از انتخاب رئیس جمهور!) کاربرد دارد. اصلاً مردم دوست دارند نظر خودشان را در مورد مسائل مختلف مطرح کنند. تلگرام هم که این موضوع را می دانست، خیلی زود امکان برگزاری نظرسنجی را در اختیار کاربران خودش قرار داد. چگونه؟ با استفاده از ربات نظرسنجی در تلگرام که ما در ادامه طرز کار آن را به شما یاد خواهیم داد.

تفاوت ربات نظرسنجی با ربات لایک تلگرام

قبل از آنکه آغاز کنیم، بگذارید یک مساله مهم را با شما مطرح کنیم. در تلگرام امکان برگزاری دو نوع نظرسنجی وجود دارد. در حالت اول، گزینه های نظرسنجی ایجاد شده فقط به صورت ایموجی و شکلک هستند. این نوع نظرسنجی از طریق ربات لایک تلگرام ممکن است. مزیت بزرگ استفاده از این ربات، امکان قرار دادن عکس در پست نظرسنجی است. اما ربات نظرسنجی تلگرام، مطابق متن کار می کند و به شما اجازه می دهد که گزینه های متنی با ایموجی های مختلف را در اختیار مخاطبان خود بگذارید. ولی امکان استفاده از عکس در پست های نظرسنجی وجود ندارد و همه چیز به متن خلاصه می شود.

مراحل ساخت نظرسنجی در تلگرام با ربات Vote

قبل از هر چیز، باید وارد ربات نظرسنجی به آدرس @vote شده و دکمه Start را بزنید. از این به بعد، همواره در چت های خود به این ربات هم دسترسی دارید.   اکنون که عضو این ربات شدید، بیایید اولین نظرسنجی خود را در چند مرحله ساده ایجاد کنیم.

مرحله اول: ارسال سوال نظرسنجی برای بات تلگرام

پس از فشردن گزینه start، شما باید سوال مورد نظر خود را وارد نمایید و آن را برای ربات نظرسنجی ارسال کنید.  

مرحله دوم: ارسال گزینه های نظرسنجی برای ربات تلگرام

حالا ربات از شما گزینه های نظرسنجی را درخواست می کند. پاسخ های ممکن به نظرسنجی خود را به ترتیب نوشته و برای ربات ارسال کنید. توجه داشته باشید که هر پاسخ باید به صورت جداگانه برای ربات ارسال شود.   زمانی که تمام گزینه های مورد نظر شما اضافه شدند، کلمۀ /done را که در آخرین پیام ربات به شما به صورت آبی رنگ مشخص شده، انتخاب کنید. به همین سادگی، فرم نظر سنجی شما ایجاد شده است و آماده آغاز نظرسنجی هستید.  

مرحله سوم: ارسال نظرسنجی به گروه یا کانال مورد نظر

حال کافی است گزینه Publish را فشار دهید تا بتوانید این نظرسنجی را به هر گروه یا کانال تلگرامی که مد نظرتان هست، ارسال نمایید.

دکمه های مدیریت بات نظرسنجی

پس از ایجاد یک نظرسنجی، شما می توانید به راحتی آن را مدیریت نمایید. چگونه؟ در ربات نظرسنجی، گزینه های مختلفی در اختیار شما خواهند بود که ما در ادامه آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.
  • دکمه Publish Poll: برای ارسال پیام ساخته شده به فرد یا گروه
  • دکمه Update Results: اپدیت کردن نتایج ثبت شده
  • دکمه Delete: برای حذف کامل پیام
  • دکمه Close:بستن امکان رای دادن برای افراد
  • دکمه Vote: گزینه های رای گیری برای خود شما فعال می شود. خودتان هم می توانید جزو رای دهندگان باشید!!
لازم است بدانیم که با زدن گزینه Delete، ابتدا از شما پرسیده می شود که از حذف این نظرسنجی مطمئن هستید یا نه. چرا که با حذف آن، امکان نظرسنجی برای تمام گروه ها و کانال ها بسته و راهی برای فعال کردن مجدد آن نخواهد بود. این در حالی است که با بستن نظرسنجی (Close) همچنان شما می توانید هر وقت دوست داشتید یا لازم بود، این نظرسنجی را دوباره فعال کنید. برای این منظور، یک گزینه Open در ربات نظرسنجی تلگرام نمایش داده خواهد شد.   همچنین دقت کنید که شما تنها در صفحه چت با ربات می توانید این گزینه ها را انتخاب و استفاده کنید و از نتایج کامل رای گیری مطلع شوید. چنانچه این چت را حذف کنید دیگر به این امکانات دسترسی نخواهید داشت!!

ارسال نظرسنجی به چندین گروه و کانال مختلف

شما می توانید یک نظرسنجی را برای هر تعداد گروه و کانالی که میخواهید ارسال کنید. ولی فراموش نکنید که در هر گروه، نتایج نظرسنجی فقط مطابق رای اعضای همان گروه مشخص خواهد شد و فقط شما هستید که از طریق ربات نظرسنجی تلگرام می تواند به مجموع رای های این نظرسنجی دسترسی داشته باشید.

ایجاد نظرسنجی جدید + مدیریت نظرسنجی های قبلی

هر زمان قصد داشتید یک نظرسنجی جدید در ربات نظرسنجی ایجاد کنید، کافی است کلمه /start را برای این ربات ارسال کنید. همچنین، چنانچه قصد مدیریت نظرسنجی های قبلی خود را داشتید، می توانید از کلمه /polls استفاده کنید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.